Nawigacja
Strona główna
Historia
Kierownictwo Komendy
Wydziały i stanowiska
Rzecznik prasowy
Galeria
Ostrzeżenia/Porady
Pliki do pobrania
Przetargi
Sprawy OSP
Linki
Szukaj
Kontakt

spacer
POWIATOWE ĆWICZENIA ZGRYWAJĄCE
Dodane przez kppspryki dnia październik 19 2016 14:45:05

     W niedzielę 16 października 2016 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rykach przeprowadziła na terenie kompleksu leśnego w okolicy miejscowości Długowola gm. Stężyca powiatowe ćwiczenia zgrywające z udziałem sił Państwowej Straży Pożarnej i Policji oraz wybranych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ryckiego.

Czytaj więcej · 39 Czytań · Drukuj
GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W NOWODWORZE
Dodane przez kppspryki dnia październik 19 2016 12:35:17

     W dniu 16 października 2016 roku na stadionie sportowym w Nowodworze odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP i MDP z terenu gminy Nowodwór.


Czytaj więcej · 27 Czytań · Drukuj
GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W UŁĘŻU
Dodane przez kppspryki dnia październik 05 2016 09:46:00

     W dniu 2 października 2016 roku na stadionie sportowym w Ułężu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP i MDP z terenu gminy Ułęż.
Czytaj więcej · 124 Czytań · Drukuj
KURS STRAŻAKÓW RATOWNIKÓW OSP - PODSUMOWANIE
Dodane przez kppspryki dnia październik 04 2016 12:46:54

     W dniach od 10 do 18 września 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach zostało zrealizowane szkolenie strażaków ratowników OSP z zakresu działań przeciwpowodziowych o raz ratownictwa na wodach.

news: Kurs_1.JPG


Czytaj więcej · 167 Czytań · Drukuj
KURS kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz recertyfikacja uprawnień
Dodane przez kppspryki dnia wrzesień 08 2016 08:35:02

     Informujemy, że zgodnie z Operacyjnym Planem Pracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach na 2016 rok planujemy przeprowadzić z udziałem firmy zewnętrznej kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków ratowników OSP z terenu powiatu ryckiego.Czytaj więcej · 223 Czytań · Drukuj
Nowe władze w organizacjach związkowych OSP
Dodane przez kppspryki dnia sierpień 08 2016 10:57:06

W maju i czerwcu 2016 r. odbyły się zjazdy gminne i zjazd powiatowy Związków Ochotniczych Straży Pożarnych RP działających na terenie powiatu ryckiego. Podczas zjazdów podsumowano działalność organizacji związkowych OSP w latach 2011-2015, wybrano nowe władze związków oraz przyjęto plany działalności na najbliższe lata.

Czytaj więcej · 304 Czytań · Drukuj
SZKOLENIE Z ZAKRESU DZIAŁAŃ PRZECIWPOWODZIOWYCH ORAZ RATOWNICTWA NA WODACH
Dodane przez kppspryki dnia sierpień 08 2016 10:52:01

Zgodnie z Operacyjnym Planem Pracy Komendy Powiatowej PSP w Rykach na 2016 rok planujemy we wrześniu br. przeprowadzić szkolenie strażaków ratowników OSP z terenu powiatu ryckiego z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach.
Szkolenie będzie realizowane według planu szkolenia strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach, zgodnie z "Zasadami organizacji szkoleń Członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych" i zachowaniem wskazówek organizacyjnych i metodycznych realizacji procesu dydaktycznego, właściwego dla "Programu szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych" z 2015 roku.
Szkolenie w pierwszej kolejności dedykowane jest dla jednostek OSP, które zadeklarowały realizację podstawowego zakresu ratownictwa wodnego, posiadają sprzęt ratownictwa wodnego oraz dla jednostek OSP położonych w bliskim sąsiedztwie rzeki Wisła i Wieprz.
Rozpoczęcie kursu zaplanowano na dzień 10 września 2016 r. (sobota) o godz. 900 w sali szkoleniowej KP PSP w Rykach. Plan szkolenia obejmuje 24 godziny lekcyjne.
Realizacja zajęć szkoleniowych będzie prowadzona w soboty i niedziele.
Przypominamy, że kandydaci na w/w szkolenie muszą spełniać poniższe warunki:
  • skierowanie w/g wzoru określonego w "Zasadach organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych";
  • wiek - nie przekroczone 65 lat;
  • potwierdzenie ukończenia szkolenia strażaków ratowników OSP część II lub spełnienie równorzędnych wymagań zgodnie z programem szkolenia z 2006 r.
Pisemne skierowania druhów OSP kompletnie wypełnione (wszystkie wymagane pieczątki oraz podpisy) należy dostarczyć do KP PSP w Rykach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 września 2016 r.

KARTA SKIEROWANIA NA KURS· Drukuj
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Rykach
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 30 2016 11:50:45

     W dniu 26 czerwca 2016 roku na stadionie sportowym w Rykach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP, KDP i MDP z terenu gminy Ryki.Czytaj więcej · 372 Czytań · Drukuj
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Stężycy
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 28 2016 14:23:00
     W dniu 19 czerwca 2016 roku na stadionie sportowym w Stężycy odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze dla jednostek OSP, KDP i MDP z terenu gminy Stężyca.
Czytaj więcej · 371 Czytań · Drukuj
Akcja "Młody Bohater" Szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 28 2016 08:10:57

     Akcja "Młody Bohater" to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.
     Nagroda "Młody Bohater" będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich działalność i opanowanie zasługują na nagrodę.
     Każdy laureat nagrody otrzyma unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię.
     Kandydatów do nagrody można zgłosić do MSWiA za pośrednictwem formularza.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO NAGRODY "MŁODY BOHATER"

REGULAMIN AKCJI "MŁODY BOHATER"


 

· Drukuj
Zaproszenie do studiowania w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 27 2016 14:23:29INFORMACJA PRASOWA - pobierz

· Drukuj
Strona 1 z 26 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer